Ç.MAKİNESİ İÇİN FAYDALI BİLGİLER

Blog Gösterim: 1312

Çamaşır makinenize çamaşırlarınızı koymadan önce ceplerini kontrol ederek ceplerindeki bozuk para, toka, ataç, kalem gibi çıkarın bu tür cisimler Çamaşır makinenize zarar verebilir.
Küçük parçalı çamaşırlarınızı (Çorap, bebek kıyafeti ) gibi çamaşır makinenize koyarken çamaşır torbasında koyunuz.
Çamaşır makinaenize çamaşırlarınızı gevşek bir biçimde yerleştiriniz. Yükleme kapasitesi çamaşırın özelliğine ve kirlilik oranına göre değişir.
Çamaşır makinnenizi kireçlerden arındırmak için sirke ve limon tuzu kullanabilirsiniz. Uygulaması oldukça basittir. Çamaşır makinenizin içine bir miktar sirke koyunuz ve deterjan bölümüne de liman tuzunu koyarak makinenizi yüksek derecede boş olarak çalıştırınız. Böylece çamaşır makineniz kireçlerden ve kirlerden arınmış olacaktır.
Çamaşır makinenizin deterjan haznesinde zaman içerisinde deterjan kalıntıları oluşur ve sertleşir. Bunları temizlemek için deterjan haznesini yerinden çıkartarak bir sünger yardımı ile yıkayınız. Kayalaşmış olan kalıntıları sizi zorluyorsa sıcak su dolu (kayar su olmamalı) bir kapın içerisinde bekletin yumuşadıktan sonra yıkayınız.
Makinenizin körük lastiğini her çamaşır yıkama sonrasında kuru ve yumuşak bir bez ile kurularsanız küflenme ve mantar oluşumunu önlemiş olursunuz.
Çok kirli, kireç tozu, çamurlu, un gibi maddelere maruz kalmış çamaşırlarınızı makineye koymadan önce iyice silkeleyiniz, buna benzer tozlar makinenin iç kısımlarında birikerek zamanla çamaşır makinenizin bozulmasına sebep olur.

 

Yazdır