KLİMALAR İÇİN FAYDALI BİLGİLER

Blog Gösterim: 1322

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte insanların daha serin bir yaz geçirmek amacıyla klima kullanımını artırdıkları görülmektedir. Ancak kullanım sırasında yapılan hatalar sebebiyle insanların klimalarından istedikleri konforu sağlayamaması söz konusu olabilmektedir.

Klima Faydalı Bilgiler ışığında cihazlarınızı çok daha uzun süreler boyunca sıkıntısız bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Klima kullanacağınız zaman ortamın %60-30 oranında neme sahip olması, sıcaklığın ise 20-27 derece aralığında olması gerekir. Bu oranlar sayesinde daha konforlu bölgelere sahip olmanız mümkün olacaktır. Bu oranların dışına çıkmanız ise rahatsız edici olabilmektedir.

Klima kullandığınız ortamın daha konforlu olabilmesini sağlamak için dikkat etmeniz gereken konu en başta kullanacağınız klimanın hangi tipte olacağına karar vermeniz gerektiğidir. Yaygın olarak kullanılan split klimalara baktığımızda bir iç ve bir dış üniteden meydana geldiklerini görebiliyoruz. Elbette birçok üniteden oluşan multi-split modelleri ya da portatif klimalar da bulunmaktadır. Portatif olan modellere baktığımızda hortum yardımıyla dışarıya çıkışını vermek ve kısa aralıklarla su haznelerini temizlemek gibi dezavantajlara sahip olduklarını görebilmemiz mümkündür. Bunlar daha az performans sergilediklerinden daha küçük odalarda kısa süreli çözümler için yeterli olmaktadır. Eğer bütün evi tek bir klima ile serinletmek istiyorsanız bunlar için merkezi klimalar kullanmanız gerekse de bunların split klimalar kadar kolay kullanıma sahip olmadığını ve split klimalardan daha pahalı olduklarını görebilmeniz mümkündür.

Klima Faydalı Bilgiler içerisinde özellikle kullanımda size yararlı olacak bir bilgi de sürekli olarak cihazınızı açıp kapatmamanız gerektiğidir. Birçok kişi böyle yaparak daha kabarık bir elektrik faturasının gelmesine neden olduğu gibi cihazın dilediğiz gibi verimli bir şekilde çalışmasını da engellemiş olabilirsiniz. Belli bir sıcaklık derecesinde düzenli olarak çalışması ile daha iyi bir soğutma ya da ısıtma sağlayabilirsiniz.

Klima Faydalı bilgiler ışığında kullanıldığında daha verimli bir şekilde çalışan elektronik cihazlar arasında yer almaktadır. Üstelik hem soğutma yapabilmesi hem de ısıtma yapabilmesi sayesinde bu ihtiyaçlarınız için birden fazla cihaz kullanmak zorunda kalmanız söz konusu olmayacak bu ihtiyaçlarınızı bir cihaz ile giderebilmeniz mümkün olacaktır. Hatta uyku fonksiyonu bulunan modeller sayesinde uyurken bile ortam sıcaklığını rahat edebileceğiniz konuma ayarlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Yazdır